Acces Bars a stres

Czy zauważyłaś u siebie zwiększoną reaktywność na czynniki zewnętrzne? Zupełnie, jakby Twoja reaktywność była w stanie ciągłej gotowości i odpalała się często.. zbyt często.. wielokrotnie w nieodpowiednich momentach z nieadekwatną siłą rażenia. Być może jest to wynik nadmiernego, chronicznego pobudzenia Twojego układu nerwowego przez czynniki stresujące, co niekiedy dodatkowo negatywnie stymulowane jest zwiększoną samokrytyką. Sesje BARS mogą być niestandardowym podejściem do zjawiska stresu, który coraz częściej niszczy zdrowie ludzi. Jest to proces polegający na delikatnym dotykaniu punktów na głowie, co wpływa na częstotliwość fal mózgowych, odpręża mentalnie, dając odczucie większej przestrzeni w głowie, a to wpływa relaksująco na całe ciało. Zanim jednak spojrzymy trochę szerzej na relację BARS a stres, zobaczmy o co chodzi z tym całym stresem.

Zagrożenia związane ze stresem:
– chroniczny stres może niszczyć komórki mózgowe;
– zwiększa ryzyko chorób i zawału;
– przyspiesza efekty starzenia;
– stres utrudnia ciału wykonywanie prostych zadań.

Najczęstsze objawy psychiczne stresu:
– trudności z koncentracją;
– zamartwianie się;
– negatywne myślenie;
– rozkojarzenie;
– luki w pamięci;
– zaburzenia emocjonalne;
– łatwa irytacja;
– złość;
– zmiany nastroju;
– defensywność;
– poczucie braku kontroli;
– depresja i lęki;
– ataki paniki;
– brak pewności siebie.

Najczęstsze objawy fizyczne stresu:
– bóle, napięcia mięśni;
– zgrzytanie zębami;
– częste przeziębienia/infekcje;
– zatwardzenia/zespół jelita wrażliwego;
– utrata/przybieranie na wadze;
– zmęczenie;
– wysokie ciśnienie krwi.

Najczęstsze objawy nadmiaru stresu przejawiające się w zachowaniu:
– brak czasu na relaks, ciągły pośpiech;
– skłonność do wypadków;
– zwiększone zażywanie substancji uzależniających, takich jak np. nikotyna, alkohol, kofeina, cukier, narkotyki, leki uspokajające;
– wycofanie społeczne, brak obecności;
– nerwowość, wybuchy agresji/złości;
– problemy w związkach i innych relacjach międzyludzkich.

Access Bars a stres

Jest wiele metod odstresowania się. Zdarza się jednak, że tradycyjne metody redukcji stresu działają na krótką metę, a nasza reaktywność na czynniki zewnętrzne jest w ciągłej gotowości i odpala się znacznie częściej niż byśmy tego chciały. To natomiast nakręca spiralę samokrytyki, wstydu, poczucia winy i innych destrukcyjnych emocji. Natomiast sposób, w jaki myślimy o samych sobie i o sytuacjach, kreuje efekt, jakiego doświadczamy w naszych ciałach. Często powtarzam, że wszystko zaczyna się i kończy w umyśle. To tam jest centrum dowodzenia naszego ciała, bo to myśli i przekonania często determinują nasze życie.

Zrelaksuj swój umysł = zrelaksuj swoje ciało

Zanurz się w stanie głębokiej relaksacji, zresetuj swój umysł poprzez sesję Bars. Podczas sesji Bars delikatnie dotykam w odpowiednich sekwencjach 32 punktów na głowie, co prowadzi do wyciszenia stresujących myśli, uczuć i emocji. Zapraszam na około godzinę głębokiego relaksu, który po sesji przejawia się jako odczucie większej przestrzeni w umyśle oraz większego dystansu do czynników, które wcześniej wzmagały naszą reaktywność. Jednakże w związku z tym, że jesteśmy niemalże nieustannie bombardowani stresorami oraz przeciążani psychicznie nadmiarem bodźców, to konieczne jest powtarzanie sesji Bars, aby jak najczęściej i na jak najdłużej powracać do stanu wewnętrznego relaksu. Tylko w stanie relaksu nasz organizm jest w stanie się regenerować.

Wykazano, że Access Bars pomaga w:
– redukcji stresu;
– głębokiej relaksacji;
– zmniejszeniu natłoku myśli;
– redukcji poczucia przytłoczenia;
– zmniejszeniu negatywnych i ograniczających wzorców myślowych;
– poprawie ogólnego samopoczucia;
– poprawa stabilności emocjonalnej;
– optymalizacji funkcjonowania mózgu;
– zwiększa zdolność koncentracji;
– łatwiejszym zasypianiu;
– zwiększeniu poczucia szczęścia i wdzięczności.

Badania naukowe nad Access Bars

Dzięki delikatnemu dotykowi punktów Access Bars na głowie zwalniają fale mózgowe – fale Beta (tryb czuwania) przechodzą w fale Alfa/Theta (tryb relaksacji/zasypiania). Badanie przeprowadzone w 2015 roku przez wiodącego neurologa, dr Jeffreya Fannina et al., na 60 uczestnikach sprawdzało skutki neurologiczne działania Access Bars. Dzięki pomiarowi fal mózgowych przed i po sesji Bars zarejestrowano podobny wpływ na koherencję mózgową u 85% uczestników. Dr Fannin zaobserwował natychmiastowy pozytywny efekt neurologiczny, podobny do tego, którego doświadcza się podczas zaawansowanej formy medytacji.

Badanie naukowe prowadzone przez dr Terrie Hope opublikowane w Journal of Energy Psychology w 2017 roku wykazało, że terapia Access Bars jest kojarzona ze znaczącym spadkiem zaawansowania objawów lęku i depresji i zwiększeniem koherencji EEG. Wyniki sugerują, że Access Bars może być użyteczny w terapii lęków i depresji. Stopień zaawansowania objawów lęku został zredukowany średnio o 84,7%, natomiast stopień zaawansowania objawów depresji został zredukowany średnio o 82,7%. Wszyscy uczestnicy wykazali zwiększoną koherencję mózgu.

Dr Hope odkryła również, że uczestnicy, którzy przed 90-minutową sesją Access Bars wspominali o poczuciu porażki życiowej, krytykowali siebie, skarżyli się na utratę przyjemności i nadmierne pobudzenie, wszyscy doświadczali 100%-owego ustępowania tych objawów po sesji.

Chcesz uwolnić się od nadmiaru stresu, odczuć większą przestrzeń w głowie, mniejszy natłok myśli, mniejsze przeciążenie psychiczne? Zapraszam na Barsa – zadzwoń: 501 254 330.

– Beata –