Lomi Lomi Nui – relacja z kursu Przez Ciało do Jaźni

Szukasz nowej ścieżki życiowej? Zmiany… transformacji? Narzędzia pomocy sobie i innym, uwzględniającego głęboką pracę z ciałem? Zapraszam do mnie na kurs Lomi. Poniżej relacja z jednego z takich kursów.

Czym jest Lomi Lomi Nui?

Lomi Lomi Nui jest świątynnym rytuałem uzdrawiania, wywodzącym się z tradycji hawajskiej. Chociaż wygląda, jak masaż, to jest to głęboka, transformująca podróż, podczas której często uwalniają się nie tylko napięcia w ciele, ale przede wszystkim głęboko ukryte przeróżne traumy i emocje. Rytuał ten działa uwalniająco od dźwiganego bagażu emocjonalnego, odprężająco i… często odmieniająco życie. Wskazany jest szczególnie dla osób po traumatycznych wydarzeniach, w trudnych momentach swojego życia, szukających zmiany, wewnętrznej transformacji, uwolnienia.

Kurs Lomi Lomi Nui

W lipcu w Poznaniu poprowadziłem kurs Lomi. Lomi jest bardzo wymagającym masażem, w którym ważna jest zgrana i płynna praca nóg, rąk, przedramion, podążanie za energią, za muzyką, finezyjne płynięcie po ciele podczas tańca przy stole do masażu. Dużo uwagi poświęciliśmy praktyce masażu, pamiętając także o krokach Fregaty, tańcu Hula oraz o filozofii Huny. Zagłębialiśmy się w siebie przy okazji krótkich medytacji i wewnętrznych podróży, by pogłębić kontakt z samym sobą i własnym ciałem, a dzięki temu łatwiej odczytywać ciało osoby masowanej.

Większość uczestników nie uczestniczyła wcześniej w kursie masażu. Wiele aspektów kursu Lomi było dla nich wyzwaniem, szczególnie skoordynowanie pracy rąk i nóg, płynność ruchów, technika… Ale tak naprawdę to wszystko jest do dopracowania podczas osobistej praktyki i przemasowanych godzin. Tak, jak z każdą nową umiejętnością, jakiej się uczymy, tak i masowanie wymaga UWAŻNEJ PRAKTYKI. Najważniejsze, że otworzyli się na tą nową ścieżkę w swoim życiu. Stawili się na niej, odważni, obecni, uważni, otwarci na nowe. Posmakowali Lomi i otrzymali narzędzia, z którymi dalej mogą pracować.

Czym są Rytuały Lomi?

Rytuały Lomi Lominiesamowitą życiową podróżą, ścieżką transformacji i rozwoju zarówno dla masowanego, jak i dla masażysty. Są sztuką, metodą i narzędziem do pracy z ciałem, uzdrawiania na wielu poziomach, zarówno ciała, psychiki i duszy. Pomagają uwolnić napięcia fizyczne, jak i emocjonalny, często głęboko skrywany ciężar. Pomagają wyrazić niewyrażone emocje. Pomagają odzyskać odseparowane aspekty siebie. Pomagają pogodzić się z przeszłością, wycofując z niej naszą energię, pozwalając nam ukierunkować na kreowanie przyszłości.

Pójść na Rytuał Lomi czy wybrać kurs?

Zawsze powtarzam, że każdy masażysta powinien również doświadczyć na sobie głębokiego Rytuału Lomi, aby poczuł, jak taki rytuał powinien wyglądać, co wywołuje w jego ciele i psychice, oraz aby sam także uwalniał to, co jest gotowe do uwolnienia, transformował to, co jest gotowe do transformowania.

Jeśli chcesz doświadczyć Rytuału, który może zmienić Twoje życie, to zapraszam do mojego gabinetu w Poznaniu :).

Migawki z kursu Lomi

A na koniec zapraszam do obejrzenia migawek z kursu na moim kanale YouTube Sztuka Uważnego Dotyku.

Informacje o kolejnych edycjach kursu Lomi znajdziesz w zakładce Warsztaty. Jeśli masz pytania, to dzwoń pod numer 501 254 330.

– Beata –