kurs masażu

Kurs TMR – relacja

Chodzi Ci po głowie kurs masażu? Chciałabyś / chciałbyś masować swoich bliskich? A może interesuje Cię masowanie, jako ścieżka zarobkowa? Kurs Terapeutycznego Masażu Relaksacyjnego może być odpowiedzią na Twoje poszukiwania.

Czym jest Terapeutyczny Masaż Relaksacyjny (TMR)?

Terapeutyczny Masaż Relaksacyjny (TMR) stworzyłem na bazie mojego już prawie 20-letniego doświadczenia w masowaniu, w pracy z drugim człowiekiem, jego ciałem, emocjami i duszą. Przez te lata pracy z samym sobą i z osobami, które przychodziły do mnie na sesje, stworzyłem masaż oparty na uważnym dotyku, świadomej obserwacji, podążaniu za energią i potrzebami ciała. Jest to masaż terapeutyczny, głęboko relaksujący, kojący. Masaż, w którym nie ma pośpiechu, jest uważność, obecność, dotyk rozpuszczający napięcia w tkankach.

Otwarty kurs masażu

W sierpniu odbyła się pierwsza edycja kursu mojego autorskiego Terapeutycznego Masażu Relaksacyjnego (TMR). Grupa była przecudowna! Aż brak mi słów podziwu dla ich zaangażowania, otwartości, optymizmu i radości, jaką wypełnili tamten kursowy weekend.

Większość z nich nie uczestniczyła wcześniej w kursach masażu, co nie stanowiło problemu, by podczas weekendu intensywnej praktyki poznać techniki, przejścia, płynność ruchów oraz terapeutyczny dotyk. Oczywiście, dalszy rozwój umiejętności leży już w rękach uczestników i praktykowaniu przez nich TMR. Na kursach powtarzam, aby wyobrazili sobie, że są malarzami, a ciało klienta jest płótnem i aby malowali je dłońmi, przedramionami, długimi, powolnymi, obszernymi ruchami. Aby uważnie badali, co jest pod skórą tak, jakby byli odkrywcami z ciekawością odkrywającymi nowe obszary.

Czym dla mnie jest nauczanie?

Dla mnie nauczanie jest niesamowitą radością, podróżą przez światy, procesy, zwątpienia, lęki, transformacje, rozpościeranie skrzydeł uczestników kursów. To także mój własny proces rozwojowy, moja własna wewnętrzna transformacja. Każdy uczestnik jest moim nauczycielem. Każdy pokazuje mi jakiś aspekt mnie. I każdemu jestem za to wszystko niezmiernie wdzięczny.

UWAGA TMR ewoluował w TRM

Obserwując procesy uwalniania emocjonalnego u osób masowanych, ich transformacje wewnętrzne, jak i zmiany u osób szkolących się na terapeutów na naszych kursach, Terapeutyczny Masaż Relaksacyjny okazał się nieadekwatną nazwą i ewoluował w Trauma Release Massage TRM. Zapraszam Cię do czytania naszego bloga, np. artykułu TRM a masaż klasyczny. Aby być na bieżąco z kolejnymi edycjami kursów zajrzyj na naszą zakładkę Kursy & Warsztaty.

Znajdź Sztukę Uważnego Dotyku na YouTube

Zapraszam do obejrzenia krótkich migawek z kursu na moim kanale YouTube Sztuka Uważnego Dotyku

– Beata –