Access Bars badania naukowe

Skuteczność Access Bars

Access Bars to zespół 32 punktów na głowie, które po lekkim dotknięciu wywołują pozytywne zmiany w mózgu i prowadzą do rozładowania ładunków elektromagnetycznych związanych ze stresem, myślami i emocjami. Ta delikatna, nieinwazyjna technika eliminuje zarówno fizyczne, jak i mentalne blokady w naszym ciele. Pomaga także zyskać większą swobodę we wszystkich sferach życia. W związku z ogromną ilością pozytywnych reakcji po sesjach na całym świecie kilkoro naukowców postanowiło zbadać skuteczność Access Bars.

Sesja Access Bars może pomóc w następujących stanach:

 • gonitwa myśli – poprawia klarowność umysłu;
 • zniechęcenie – zwiększa motywację;
 • bezsenność;
 • stany lękowe i depresja;
 • stres i poczucie przytłoczenia
 • migreny, bóle głowy;
 • ataki paniki;
 • zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (OCD).

Dodatkowo sesje Access Bars:

 • przyczyniają się do wzrostu radości i poczucia szczęścia;
 • przynoszą głębsze odprężenie ciała i reset umysłu;
 • wspomagają procesy powrotu do zdrowia i równowagi, zarówno fizycznej, psychicznej, jak i energetycznej.
Wpływ Access Bars na stany lękowe i depresję

Wyniki badań naukowych dr Terrie Hope (PhD, DNM, CFMW), opublikowane w Journal of Energy Psychology: Teoria, badania i terapie przeprowadzone w listopadzie 2017 r. pokazały, że już pojedyncze 90-minutowe sesje Access Bars pozwoliły znacznie zredukować intensywność depresji i stanów lękowych.  

Na podstawie wyników czterech naukowo zweryfikowanych i znormalizowanych kwestionariuszy oraz pomiarów wzorców fal mózgowych z wykorzystaniem mapowania mózgu (QEEG) dr Hope stwierdziła w swoim badaniu, że sesja Access Bars przyniosła redukcję intensywności objawów lękowych o 84,7% (średnia). U uczestników odnotowano zmniejszenie intensywności objawów depresji o 82,7% (średnia).

Wyniki pomiarów fal mózgowych przed i po Access Bars pokazały wzrost spójności aktywności elektrycznej mózgu u wszystkich uczestników, co wskazywałoby na zmianę do stanu normalnego po sesji. Spójność fal mózgowych jest związana z komunikacją pomiędzy różnymi obszarami mózgu. Naukowcy odkryli, że optymalna spójność aktywności elektrycznej mózgu jest skorelowana z inteligencją, zdolnością uczenia się, spostrzegawczością, czasem reakcji i kreatywnością.

Znaczące zmniejszenie intensywności objawów wykazane w tym badaniu sugeruje, że sesje Bars mogą być skuteczne w leczeniu stanów lękowych i depresji. Dr Hope planuje szerzej zakrojone badania w najbliższej przyszłości.

Więcej informacji na temat tych badań i całego artykułu opublikowanego w Journal of Energy Psychology: „Teoria, badania i terapia”, 9 (2), str. 26-38, listopad 2017 r. – doi: 10.9769/EPJ.2017.9.2.TH można uzyskać TUTAJ:

The Effects of Access Bars on Anxiety and Depression: A Pilot Study
Badania naukowe nad Access Bars

Badania przeprowadzone w 2015 r. przez wybitnego neurologa, dr. Jeffreya Fannina i wsp. na 60 uczestnikach skupiały się na neurologicznych skutkach sesji Access Bars. W tych badaniach po pomiarze fal mózgowych u pacjentów przed i po sesji również udowodniono skuteczność Access Bars. Wykazano podobny wpływ na spójność aktywności elektrycznej mózgu, przy czym 85% uczestników wykazało wzrost spójności. Ponadto dr Fannin odkrył, że sesja Access Bars ma pozytywny wpływ neurologiczny na uczestnika, podobny do tego, jakiego doświadczają osoby uprawiające zaawansowane medytacje. Przy czym skutek ten osiągany jest błyskawicznie.

Oficjalną białą księgę tego badania można znaleźć TUTAJ.

Poniżej zamieszczam film, na którym dr Fannin pokazuje, co dzieje się w mózgu podczas sesji Bars.

WIĘCEJ O ACCESS BARS


Sesja Bars trwa zazwyczaj 60-90 minut. Jest to zabieg, któremu można poddawać się raz na miesiąc, raz na tydzień lub codziennie. Metoda jest obecnie wykorzystywana w gabinetach terapeutycznych, przedszkolach, szkołach, domach pomocy, przedsiębiorstwach na całym świecie, przynosząc poprawę zdrowia i samopoczucia. Skutki sesji Access Bars są sprawą indywidualną u każdej osoby, a efekty każdej sesji są inne. Uczestnicy wspominali o poprawie zdrowia fizycznego, wzroście świadomości, większym uczuciu wdzięczności, życzliwości, spokoju i wyciszenia oraz łatwiejszym porozumiewaniu się z innymi. O wpływie Bars-a na stres pisaliśmy tutaj.
 
Pierwsza sesja Access Bars została przeprowadzona przez Gary’ego Douglasa z Access Consciousness ponad 25 lat temu. Od tego czasu metoda została spopularyzowana w 173 krajach i może pochwalić się ponad 5000 praktyków przeszkolonych w prowadzeniu sesji Access Bars na całym świecie. Jest to praktycznym certyfikatem skuteczności Access Bars. Więcej informacji na stronie www.accessconsciousness.com/bars

Zapraszamy na sesję Access Bars.

– Beata –